Dlaczego masz problemy ze zrzuceniem tkanki tłuszczowej z brzucha? Dlaczego gromadzisz tłuszczyk w okolicach nóg?

Dlaczego kiedy chudniesz, zawsze najpierw wysmuklają się uda, a talia wciąż nie chce ruszyć? Lub wręcz przeciwnie? Dlaczego mocno docięte podczas redukcji plecy są Twoją mocną stroną, z kolei żeby wyseparować mięśnie ud, musisz stoczyć heroiczną walkę ze swoim organizmem, w której w dodatku masz niewielkie szanse na zwycięstwo?

 

Zawsze powtarzam, że każdy z nas jest inny, dlatego też nie istnieje jedna dobra uniwersalna metoda czy odpowiedź na pytanie: ile kalorii powinna spożywać osoba o takim i takim wzroście i takiej wadze. 

Na początku warto uzmysłowić sobie na czym w ogóle polega spalanie tkanki tłuszczowej. Mówiąc prosto: jest to wydostanie się kwasów tłuszczowych i glicerolu z komórki. Żeby to się stało musi zadziałać HSL – lipaza hormonozależna. 

Podczas treningu siłowego czy interwałów wydzielanych jest wiele substancji, między innymi jest to adrenalina i noradrenalina. Adrenalina przyłącza się do specyficznych receptorów. Są to adrenoreceptory, jednym z nich są receptory beta. U każdego człowieka ich ilość będzie różna.

I tak – gdy receptorów beta jest sporo – przyłącza się do nich adrenalina, rośnie poziom HSL – tkanka tłuszczowa jest łatwo spalana – glicerol i kwasy tłuszczowe wydostają się z komórki. Natomiast przyłączenie się adrenaliny do alfa-receptorów nie spowoduje takiego efektu, a tkanka tłuszczowa będzie spalana dość opornie. 

 

 

Rozmieszczenie tych receptorów u każdego z nas wygląda inaczej.

Zatem osoba, która podczas redukcji z łatwością spala tłuszcz z okolicy ramion, a na przykład brzuch potrzebuje jeszcze kilku tygodni solidnej pracy, posiada ona więcej beta receptorów w górnych partiach ciała, natomiast w okolicach talii posiada ona więcej alfa receptorów. Przez to mimo wysiłku, tłuszcz będzie spalany wolniej niż z innych partii. 

Podsumowując dodam, że wolniejsze spalanie tłuszczu nie oznacza, że proces ten jest NIEMOŻLIWY. Przebiega on po prostu trudniej dla danego obszaru naszego ciała.

 

———————————————————————

 

A jeśli chcecie wiedzieć jak zdrowo podjąć redukcję aby spalić tłuszczyk nawet z najbardziej problematycznych partii a przy okazji dobrać dla siebie NAJLEPSZĄ DIETĘ, to zapraszam do mojego e-booka lub do współpracy dietetycznej (efekty moich podopiecznych możecie podejrzeć na stronie na Facebooku)

E-book’a ,,Najpopularniejsze systemy żywieniowe” zakupicie tutaj: klik

Lub najszybciej kontaktując się bezpośrednio ze mną przez maila:
paula.fit@wp.pl

Może Ciebie jeszcze zainteresować:

O tym, jak staliśmy się leniwi, czyli rusz w końcu tyłek z kanapy!

Brak ruchu i nadwyżka energetyczna w diecie to nie jedyne czynniki, które przyczyniły się panującej obecnie epidemii otyłości. Mówiąc ogólnie – fizjologia…

Pyszna sałatka ryżowa z kukurydzą

Dziś przychodzę do Was z odkopanym cyklem fit przepisy czyli z  przepisem na bardzo szybką, bardzo pyszną, bardzo zdrową i…

54 tysiące kalorii ,,na raz”

Tytuł wpisu jest dość kontrowersyjny, ale zapewniam Was, że dalsze jego czytanie będzie równie szokujące. Ponieważ obcowanie z wyznaniami bulimiczki…