Nie wiem jak Wy, ale ja mam swoje rytuały, przyzwyczajenia i nawyki, które są dla mnie podstawą niemal każdego dnia. Podstawą, która pozwala mi na dobrą organizację pracy, czasu dla siebie, dobre samopoczucie, satysfakcję i pozwala mi sukcesywnie osiągać swoje małe cele w ciągu dnia.

Mówiąc bardzo ogólnie, są to moje małe sposoby na dobry dzień, szczęśliwe życie i osiąganie sukcesów 🙂

1.Nie śpię do późna – dłuższy dzień = więcej możliwości. To proste. Nie ma leniuchowania do 11, no chyba że to niedziela po przetańczonej całej nocy, ale to zdarza się okazyjnie.

2.Piramidka obowiązków – od rana robię wszystkie te rzeczy, które ludzie zazwyczaj odwlekają na później. Wiecie od czego zaczynam dzień jeśli rano jestem w domu? Od sprzątania mieszkania 🙂 Porządek dookoła siebie to porządek w życiu i głowie – taką zasadę wyznaję i w czystej, uporządkowanej przestrzeni lepiej się funkcjonuje przez cały dzień.

3. Piję poranną kawę – ale dopiero po wszystkich obowiązkach, w tym sprzątaniu! To dla mnie ta chwila, która jest zwieńczeniem udanego poranka, chwilą dla mnie i myślą, że zrobiłam dziś już kawał dobrej roboty, a nie myślą ,,O Jezu, ile jeszcze muszę zrobić”

 

 

 

4. Często z rana chodzę na spacer – jako wolontariuszka wyprowadzam psa na spacer. Szczególnie zimą taka dawka świeżego, zimnego powietrza jest bardzo orzeźwiająca i potrafi skutecznie obudzić i pobudzić. Oczywiście na spacer możecie wziąć też ukochanego/ukochaną lub po prostu wyjść sami. 

5. 3 godziny od przebudzenia nie używam żadnych urządzeń elektronicznych: laptopa czy telefonu! Na serio 🙂 Skupiam się na sobie, swoich myślach, nastawieniu, nie rozpraszam się niepotrzebnymi bodźcami. Ten nawyk uważam, że obecnie jest trudny a nawet niemożliwy dla większości społeczeństwa, więc tym bardziej zachęcam Was do próby wdrożenia go w życie. A przynajmniej do porzucenia przeglądania Facebook’a zaraz po tym jak zadzwoni budzik, leżąc jeszcze w łóżku.

6. Rano sprawdzam swoją listę ,,things to do”. W każdą niedzielę wieczorem wieszam na lodówce tygodniowy plan z działaniem na każdy dzień, dzięki czemu wiem, co mam na dany dzień do zrobienia.

7. Staram się realnie określać swoje zadania i nie zakładać, że codziennie zrobię 10-15 rzeczy lub wyrobię normę miesięczną w jedną dobę. 2-3 główne zadania na jeden dzień myślę, że są realnym i fajnym celem.

8. Gdy mam więcej czasu, lubię poświęcić trochę czasu także samej sobie: może to być prysznic z czekoladowym peelingiem, maska na włosy czy twarz. Kobietki bardzo, ale to bardzo podbudowują się nawet takimi drobnostkami.

 

9. Jak wiecie (lub nie) jestem na IF’ie, więc nie znajdziecie u mnie w planie poranka omleta z owocami czy jaglanki, ale… jest to jeden z czynników przez który z rana mam więcej czasu. Gdybym jednak zaczynała dzień od posiłku, też na pewno byłby to aspekt pozytywy: przygotowanie czegoś przepysznego i celebrowanie posiłku.

 

 

 

10. Lubię kwiaty i kiedy mam możliwość wracając z porannego spaceru, kupuję do wazonu tulipany lub różyczki. Poranna kawa w takiej scenerii od razu lepiej smakuje.

11. Czasem jak każdy wstaję nie w sosie, ale głęboko pracuję nad tym, aby zaczynać dzień z uśmiechem i myślą ,,to kolejny zajebisty dzień w drodze do sukcesu”

Czy każdy dzień jest idealny? Oczywiście, że nie. Czasem wybiegam z domu o 7:00 rano z torbą ważącą 15 kg, rozmazanym okiem, wisząc na telefonie. Ale mimo wszystko… Zachowując chociaż część z tych punktów – jestem lepiej zorganizowana i bardziej doceniam wszystkie chwile, w których mogę zrobić jeszcze więcej.

Dlatego dzielę się z Wami moimi ulubieńcami i mam nadzieję, że spojrzycie na niektóre punkty z  uśmiechem i też od jutra wdrożycie swoje, niekoniecznie takie same małe nawyki. Może to być przeczytanie rozdziału książki, zrobienie prania, posiłków na cały dzień, szklanka wody z cytryną i imbirem czy też poranny trening. Głęboko wierzę, że siła nawyku i pierwsze minuty, pierwsza godzina po przebudzeniu są dla nas kluczowe – dla aspektu nie tyle ciała, co też psychiki i nastawienia.


DOSTĘPNY JEST TAKŻE MÓJ E-BOOK!

,,Najpopularniejsze systemy żywieniowe” zakupicie tutaj: klik

Lub najszybciej kontaktując się bezpośrednio ze mną przez maila:
paula.fit@wp.pl

 

Najgorętsze tematy dietetyczne w jednym miejscu: low carb, paleo, problemy z utratą tkanki tłuszczowej i wiele, wiele innych w jednym miejscu 🙂 

Może Ciebie jeszcze zainteresować:

Jak radzić sobie z epizodem objadania na diecie?

Jak poradzić sobie z epizodem objadania na diecie? W momencie, gdy zaczyna przyświecać nam jakiś konkretny cel (np. utrata masy…

5 akcesoriów fit kuchni

Uwielbiam świadomie i zdrowo jeść – w końcu to moja praca i to wszystko, o czym piszę i czego uczę…

Wyszła z zaburzeń odżywiania i zmieniła swoje życie – rozmowa z Anią

Jak wyjść  z zaburzeń odżywiania?   Dziś zapraszam Was do dość nietypowego wpisu. Ania to podopieczna, która trafiła do mnie…