Nie wiem jak Wy, ale ja mam swoje rytuały, przyzwyczajenia i nawyki, które są dla mnie podstawą niemal każdego dnia. Podstawą, która pozwala mi na dobrą organizację pracy, czasu dla siebie, dobre samopoczucie, satysfakcję i pozwala mi sukcesywnie osiągać swoje małe cele w ciągu dnia.

Mówiąc bardzo ogólnie, są to moje małe sposoby na dobry dzień, szczęśliwe życie i osiąganie sukcesów 🙂

1.Nie śpię do późna – dłuższy dzień = więcej możliwości. To proste. Nie ma leniuchowania do 11, no chyba że to niedziela po przetańczonej całej nocy, ale to zdarza się okazyjnie.

2.Piramidka obowiązków – od rana robię wszystkie te rzeczy, które ludzie zazwyczaj odwlekają na później. Wiecie od czego zaczynam dzień jeśli rano jestem w domu? Od sprzątania mieszkania 🙂 Porządek dookoła siebie to porządek w życiu i głowie – taką zasadę wyznaję i w czystej, uporządkowanej przestrzeni lepiej się funkcjonuje przez cały dzień.

3. Piję poranną kawę – ale dopiero po wszystkich obowiązkach, w tym sprzątaniu! To dla mnie ta chwila, która jest zwieńczeniem udanego poranka, chwilą dla mnie i myślą, że zrobiłam dziś już kawał dobrej roboty, a nie myślą ,,O Jezu, ile jeszcze muszę zrobić”

 

 

 

4. Często z rana chodzę na spacer – jako wolontariuszka wyprowadzam psa na spacer. Szczególnie zimą taka dawka świeżego, zimnego powietrza jest bardzo orzeźwiająca i potrafi skutecznie obudzić i pobudzić. Oczywiście na spacer możecie wziąć też ukochanego/ukochaną lub po prostu wyjść sami. 

5. 3 godziny od przebudzenia nie używam żadnych urządzeń elektronicznych: laptopa czy telefonu! Na serio 🙂 Skupiam się na sobie, swoich myślach, nastawieniu, nie rozpraszam się niepotrzebnymi bodźcami. Ten nawyk uważam, że obecnie jest trudny a nawet niemożliwy dla większości społeczeństwa, więc tym bardziej zachęcam Was do próby wdrożenia go w życie. A przynajmniej do porzucenia przeglądania Facebook’a zaraz po tym jak zadzwoni budzik, leżąc jeszcze w łóżku.

6. Rano sprawdzam swoją listę ,,things to do”. W każdą niedzielę wieczorem wieszam na lodówce tygodniowy plan z działaniem na każdy dzień, dzięki czemu wiem, co mam na dany dzień do zrobienia.

7. Staram się realnie określać swoje zadania i nie zakładać, że codziennie zrobię 10-15 rzeczy lub wyrobię normę miesięczną w jedną dobę. 2-3 główne zadania na jeden dzień myślę, że są realnym i fajnym celem.

8. Gdy mam więcej czasu, lubię poświęcić trochę czasu także samej sobie: może to być prysznic z czekoladowym peelingiem, maska na włosy czy twarz. Kobietki bardzo, ale to bardzo podbudowują się nawet takimi drobnostkami.

 

9. Jak wiecie (lub nie) jestem na IF’ie, więc nie znajdziecie u mnie w planie poranka omleta z owocami czy jaglanki, ale… jest to jeden z czynników przez który z rana mam więcej czasu. Gdybym jednak zaczynała dzień od posiłku, też na pewno byłby to aspekt pozytywy: przygotowanie czegoś przepysznego i celebrowanie posiłku.

 

 

 

10. Lubię kwiaty i kiedy mam możliwość wracając z porannego spaceru, kupuję do wazonu tulipany lub różyczki. Poranna kawa w takiej scenerii od razu lepiej smakuje.

11. Czasem jak każdy wstaję nie w sosie, ale głęboko pracuję nad tym, aby zaczynać dzień z uśmiechem i myślą ,,to kolejny zajebisty dzień w drodze do sukcesu”

Czy każdy dzień jest idealny? Oczywiście, że nie. Czasem wybiegam z domu o 7:00 rano z torbą ważącą 15 kg, rozmazanym okiem, wisząc na telefonie. Ale mimo wszystko… Zachowując chociaż część z tych punktów – jestem lepiej zorganizowana i bardziej doceniam wszystkie chwile, w których mogę zrobić jeszcze więcej.

Dlatego dzielę się z Wami moimi ulubieńcami i mam nadzieję, że spojrzycie na niektóre punkty z  uśmiechem i też od jutra wdrożycie swoje, niekoniecznie takie same małe nawyki. Może to być przeczytanie rozdziału książki, zrobienie prania, posiłków na cały dzień, szklanka wody z cytryną i imbirem czy też poranny trening. Głęboko wierzę, że siła nawyku i pierwsze minuty, pierwsza godzina po przebudzeniu są dla nas kluczowe – dla aspektu nie tyle ciała, co też psychiki i nastawienia.


DOSTĘPNY JEST TAKŻE MÓJ E-BOOK!

,,Najpopularniejsze systemy żywieniowe” zakupicie tutaj: klik

Lub najszybciej kontaktując się bezpośrednio ze mną przez maila:
paula.fit@wp.pl

 

Najgorętsze tematy dietetyczne w jednym miejscu: low carb, paleo, problemy z utratą tkanki tłuszczowej i wiele, wiele innych w jednym miejscu 🙂 

Może Ciebie jeszcze zainteresować:

O tym, jak staliśmy się leniwi, czyli rusz w końcu tyłek z kanapy!

Brak ruchu i nadwyżka energetyczna w diecie to nie jedyne czynniki, które przyczyniły się panującej obecnie epidemii otyłości. Mówiąc ogólnie – fizjologia…

Pyszna sałatka ryżowa z kukurydzą

Dziś przychodzę do Was z odkopanym cyklem fit przepisy czyli z  przepisem na bardzo szybką, bardzo pyszną, bardzo zdrową i…

54 tysiące kalorii ,,na raz”

Tytuł wpisu jest dość kontrowersyjny, ale zapewniam Was, że dalsze jego czytanie będzie równie szokujące. Ponieważ obcowanie z wyznaniami bulimiczki…